II O smokach

Dragon Abyss
Dragon Abyss

Pisklak
Płeć :
Female
Grupa :
Rada
Wiek :
0
| PR :
309
Liczba postów :
234
Join date :
17/12/2018

II O smokach Empty II O smokach

Pisanie by Dragon Abyss Wto Gru 18, 2018 12:00 am

II O smokach VyMu2ok
II O smokach HIor0pM

II O smokach UZeYAmS

Powstanie gatunku smoków owiane jest tajemnicą, a ilość teorii przerasta samych mędrców. Niektóre wplecione są nawet w legendy. Nietrudno napotkać wiele z nich, wszakże każdy gad ma swoje zdanie na temat, a póty nie ma dowodów na prawdziwość jednej z teorii... każda może okazać się realna.

Więcej tutaj.

II O smokach 9tELtK4

Smoki to niezwykłe stworzenia, które posiadają wiele cech charakterystycznych. W przeciwieństwie do wielu znanych potworów potrafią się od siebie znacznie różnić. Choć różnice często mogą być znaczne, wciąż należą do jednego gatunku.

Opisując smoki należałoby pierw skupić się na ich rozmiarach - zwyczajowo gady te mierzą od 10 metrów do 14 metrów długości licząc od czubka nosa po koniec ogona. Wysokość przeciętnego gada wynosi 5 metrów. Prócz tego kościec wygląda jak typowy szkielet kręgowców, z jednym wyjątkiem - smoki mogą posiadać różną liczbę kończyn wliczając w to skrzydła oraz łapy. Prócz tego mogą posiadać różną ilość oczu, a nawet nie posiadać w ogóle oczodołów! Liczba ogonów nie została również dokładnie określona, wciąż smoki mogą się zdziwić w momencie wyklucia kolejnego pisklęcia.

Zgłębiając się w resztę można odkryć, że paleta barw smoków jest wręcz nieskończona. Występują one w licznych kolorach, jednak nie są utożsamiane z żywiołami. Z reguły gruboskórni pokryci są łuskami, choć coraz częściej spotykane są gady opierzone i ofutrzone.

Łeb smoka może nie tylko różnić się kształtem, ale również zdobieniami. Rogi nie są jedynym możliwym wyrostkiem, mogą to być równie dobrze poroża, płetwy, grzebienie, a nawet brody. Niektóre z nich mają mocarne głowy, inne płaskie, a jeszcze inne wąskie i smukłe.

Skrzydła dzielą się na błoniaste i pierzaste, na razie nie przyuważono innych możliwości. Ich kształt jednak jest zróżnicowany. Niektóre z tego typu skrzydeł mają trójkątny kształt, a paliczki, zamiast ze szponu, wyrastają z nasady skrzydła. Niektóre z nich są poszarpane na końcach, inne przypominają bardziej płetwy aniżeli skrzydła.

Praktycznie wszystkie smoki posiadają ogony. Zwykle są one długie i giętkie, choć mogą się zdarzyć również odstępstwa. U niektórych gatunków ogon może być zakończony lotkami, u innych maczugą (na przykład kolczastą)  lub żądłem, u jeszcze innych może nie mieć żadnego zakończenia, a być prostym przedłużeniem tułowia.

II O smokach 8pebq8q

Smoki posiadają dużo zmysłów, jednak z istnienia wielu nie zdają sobie sprawy. Uogólniają je do pięciu podstawowych:

Wzrok - smoki są dalekowidzami przez co o wiele lepiej widzą rzeczy znajdujące się w znacznej odległości niż te znajdujące się tuż przed ich nosem. W nocy mogą mieć problemy większe problemy w poruszaniu się ze względu na to, że w ciemnościach po prostu nie widzą.

Słuch - jest dość wyostrzony, nie usłyszą szmeru źdźbła trawy, poruszanej przez wiatr, jednak są w stanie usłyszeć ciężkie kroki z odległości dwustu metrów, oczywistym jest, że w wodzie słyszą gorzej, tak samo nie są w stanie wykryć dźwiękiem istot poruszających się głębiej niż 1 metr pod ziemią.

Węch - na nim gady głównie opierają swoje zaufanie. On pozwala im rozróżniać rośliny, smoki czy zwierzynę łowną, lub niebezpieczną. Oczywiście, aby rozpoznać coś po zapachu, muszą go znać, jeśli spełniają ten warunek, mogą wytropić skradających się łowców z odległości 50 metrów. Oczywiście trzeba przy tym też brać pod uwagę natężenie zapachów, czyli ilość smoków, roślin wydzielających jakiś aromat, oraz innych zwierząt w okolicy.

Smak - smoki nie znają wielu smaków, zwłaszcza, że mają jeden główny rodzaj pożywienia - gorzkie mięso potworów, jest to zdecydowanie aromat, który rozpoznają bezbłędnie, są też do niego najbardziej przyzwyczajeni, rozróżniają też smak kwaśny, który występuje przy zepsutym mięsie, aktualnie nie wiadomo czy są w stanie rozróżniać inne walory smakowe.

Równowaga - ten zmysł przydaje się podczas pogoni, bądź ucieczek, no i oczywiście latania. Ogon bardzo ułatwia utrzymanie równowagi, jak i zwiększa ich możliwość manewrów w powietrzu jak i na ziemi, jednak pewne zdarzenia mogą ją smokowi zaburzyć.

II O smokach SktKgJr

W trakcie walki ich największym sojusznikiem jest smoczy oddech, który znamy pod pojęciem zionięcie. To jedyna namiastka magii pozostała w smokach - zieją one czystą energią. Przybiera on różne barwy, choć zawsze ma jeden kształt. Wypuszczana wiązka zawsze kieruje się w przeciwnika jako promień. Prócz tego wyposażone są w silne szczęki, ostre zęby i mocne pazury, dzięki którym przerywanie grubej skóry, a nawet smoczego pancerza nie przynosi im zbytniego trudu. Wszelkie ataki smoków zabierają 5 punktów życia istotom za każde trafienie (sukces na kostce).

Smoki potrafią pływać - jednak wiadomym jest iż idzie im to gorzej niż poruszanie się w powietrzu czy na lądzie, chyba że chodzi o osobniki do tego przystosowane. Jednak normalny gad bez skrzeli nie może spędzać pod wodą dłużej niż 4 posty, po tym czasie zacznie tonąć i ma mniejszą szansę, na wyjście na powierzchnię.
Dodatkowo też istnieje ryzyko utonięcia, zwłaszcza jeśli woda jest wyjątkowo wzburzona a gad znajduje się daleko od lądu.

Smoki, jako stworzenia o ponadprzeciętnej inteligencji, różnią się znacznie pod względem charakteru. Oczywiście różnorodność poglądów często okazuje się zgubna - nawet w Gnieździe występują konflikty. Ba, nawet istnieje przestępczość. Z reguły zatargi duszone są w zarodku, a wspólny cel - przetrwanie - jest ważniejszy od wszystkiego.

II O smokach 5yrwcYN

Smoki żyją za barierą od wielu lat, nie żyje już żaden, który pamiętałby jej powstanie, jednak jest pewna rzecz, która pozwala smokom określić, kiedy jeden rok się kończy, a tym samym, kiedy się zaczyna następny. Drzewo życia raz do roku wypuszcza pąki, z których rozkwitają piękne, białe kwiaty, które pod wpływem światła, potrafią mienić się na różnorakie kolory.
Gady te póki co nie prowadzą żadnego kalendarza, więc nie określają siebie konkretnym wiekiem, dzielą się jednak na grupy wiekowe:

Pisklę - nowo narodzony smok, dopiero uczy się mówić, biegać, latać. Nie potrzebuje do tego nauczyciela, czy nawet nauk rodziców, przychodzi mu to z czasem, wszystko się w nim rozwija, ma też instynkt, który pokazuje mu, jak stawiać pierwsze kroki w życiu. Oczywiście pomoc rodziców przyspiesza ten proces. Przez cały ten okres rozwija się jego ciało, rosną rogi, skrzydła, łapy, jak i cały tors, poza tym tak młode ciałko jest jeszcze podatne na różnorakie zmiany, względem wyglądu, mogą mu dorosnąć w trakcie tego okresu rogi, bądź nawet zniknąć czy rozdzielić się lub złączyć. Nie zauważono jeszcze przypadku, by wyrastały im wtedy dodatkowe kończyny. Pisklaki nie mogą zdobyć atutów atutów! Oczywiście każda próba wyjścia poza barierę kończy się dla nich natychmiastową śmiercią.

Podrostek - umie biegać, mówić, latać. Jest nieco nieokrzesany i często się buntuje. Charakter takiego smoka jest dopiero kształtowany, nabiera on poglądów i potrafi je bardzo często zmieniać. Tutaj gad przypomina prędzej dorosłego i jego wygląd nie ewoluuje za bardzo, może jeszcze zmienić się nieco kolor łusek, jednak to tyle, poza oczywiście podrośnięciem. Samce w tym wieku już zyskują płodność. Ta grupa jest nieco bardziej odporna na działanie skażenia, które występuje poza Gniazdem, jednak nadal nie będą w stanie przeżyć tam długo. Posiadają 75%  punktów wytrzymałości odpowiadających grupie oraz te z innych źródeł.

Dorosły - smok, który ukształtował swoje poglądy i przez to jego charakter jest na stałym poziomie, samice zyskują w tym wieku płodność, mogą uczyć się nowych rzeczy, dodatkowo wszystkie gady są w stanie wychodzić poza barierę, jeśli oczywiście są na to przygotowani. Wytrzymałość zależna jest od ugrupowania i atutów.

Starzec - mało który z tych niesamowitych stworzeń dożywa tego wieku, zwykle takie smoki są bardzo szanowane i pomaga im się w zadaniach, których już nie mogą wykonywać. Często przejmują rolę mentorów, aby nauczać młode pokolenie. Kolor łusek może zmatowieć, sierść lub futro posiwieć, a pióra mogą zacząć wypadać. Samice po przekroczeniu tej granicy, nie są w stanie zajść w ciąże. Kiedy smok wchodzi w wiek starczy, jeszcze może próbować coś robić, z czasem jednak jego wszystkie siły słabną i nie nadaje się do walk oraz wychodzenia poza gniazdo. Posiadają 4 punkty wytrzymałości stałe oraz te z innych źródeł.

Dla ułatwienia użytkownikom gry został wprowadzony system wiekowy:

Pisklę - 1-6 lat
Podrostek - 7-15 lat
Dorosły - 16 - 65 lat
Starzec - 66 - 100 lat

100 lat jest maksymalnym "bezpiecznym" wiekiem smoka, po tym jest wykonywany rzut na śmierć, który początkowo ma szansę 10% i rośnie przy każdym starzeniu o kolejne 10, aż do 50%. Ta liczba jest już stała i rzut jest wykonywany, póki gad nie umrze ze starości.

II O smokach GorJQ4n

Smoki jak większość gadów są jajorodne. Ciąża samicy trwa równe 7 dni, zaś po tym czasie składa od 1 do 3 jaj. Ostatnimi czasy trudności w rozrodzie powodują, że czasem jaja są puste. Samice w ciąży mają większy priorytet przy rozdzielaniu pokarmu. Większość czasu ciężarna odpoczywa, jako że zbyt duży wysiłek może spowodować uszkodzenie maleństw. W tym czasie samice otrzymują bezwzględny zakaz opuszczania Gniazda. Z jaj pisklęta wykluwają się dopiero po następnych 3 dniach.

Wszystkie smoki posiadają cechy warunkowane genetycznie, tym też sposobem każde z jaj posiada przypisane mu odgórnie (losowane przez Mistrzów Gry) cechy, które będzie posiadał w momencie wyklucia aż do końca swego życia. Zwyczajowo każde pisklę dziedziczy 2 zalety i 2 wady od rodziców, chyba że atuty mówią inaczej. Użytkowników dowiaduje się o posiadanych cechach w momencie utworzenia konta pisklęcia - zostaje wtedy wysłane PW z informacjami wstępnymi.

Kiedy nadchodzi ciepła pora i zwierzyny w lasach przybywa smoki wiedzą, że zbliża się czas, aby pomyśleć o potomstwie. Wśród gadów występują różne zwyczaje. Najczęściej jednak samice mnożą się z wybranymi przez siebie samcami. Smoczyce potrafią przechowywać w sobie nasienie, przez co mogą zajść w ciąże dowolnym dla siebie momencie. Większość gadzin zbiera więc wielu partnerów, aby potem w spokoju móc zając się potomstwem. Zwyczaj ten zwany jest Nocą Zapomnienia. Jeśli szczęście dopisało, Zwiadowcy przynoszą Prosznik, czyli białe kwiaty, których pyłek potrafi odurzyć nawet smoka. Samce są nieco bardziej podatni na jego działanie przez co otumanieni, są posłuszne samicom, które podczas najciemniejszej nocy w roku uwodzą interesujących ich partnerów. Po całej Nocy niewiele samców pamięta co się wydarzyło, ani ile samic zaprosiło ich w swoje pobliże. Samice wówczas, w zależności od hormonów i ochoty zachodzą w ciąże, a następnie wspólnie wychowują potomstwo po wykluciu z jaj. Niewiele smoków prowadzi dość odmienny styl, gdzie smoki po prostu nie biorą udziału w Nocy Zapomnienia, ale większość gadów spogląda na nich jak na przedziwne smoki, które obawiają się magii Prosznika. Niektórzy Zwiadowcy zdają sobie sprawę z właściwości tajemniczego kwiatu, który znoszony jest na Noc Zapomnienia. Często więc odurzają nim swoje samice, próbując przy tym uniknąć własnego upojenia. Jeśli im się to uda, mają wówczas pewność, że samiczka nie będzie miała kontaktu z innym samcem.


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach